Ayça ve Mehmet’in Evlilik Yıl Dönümü Kurabiyeleri

Kurabiyelerim şimdi de Ayça’nın hazırladığı sürprizde rol alacaklar. Bu işe ilk başladığım zamanlarda tanıştık Ayça ile. Yeni yıl kurabiyelerimden tatmıştı, ilklerden… :) Beğenmiş olmalı ki, evlilik yıl dönümü bizi tekrar buluşturdu. Bana isteklerini yazdı ve ortaya bu cici kurabiyeler çıktı. Daha nice güzel yıllarınız olsun, yuvanız neşe dolsun! :)

MT • 0038

MT • 0037

MT • 0036

Özlem ve Levent’in Nişan Kurabiyeleri

Son birkaç yıldır tanıdığım herkes nişanlanıyor, evleniyor ya da anne-baba oluyor. Ben de bu sayede büyüdüğümü anlıyorum! :) Levent, kuzenimin dayısı. Duydum ki nişanlanıyormuş, kuzenim sürpriz yapmak istemiş benim sevimli kurabiyelerimle. Sade ve şık modeller yaptım ben de. Devamı kına gecesi ve düğüne inşallah.. :)

MT • 0035

MT • 0034

İlk Hikayeli Kurabiyem :)

Kurabiyelerimle ilgili ilkleri hep Mine ile yaşamışımdır. Mine benim ilkokuldan sınıf arkadaşımdı ve ne güzel ki yıllar geçmesine rağmen görüşüyoruz şimdi de… =) İlk kurabiye yaptığımda bana fotoğraflar konusunda yardım ediyordu Mine. ( O zaman Canon’um yoktu, şimdi ise var! =) ) Yeni yıl kurabiyelerimi tatmıştı herkesten önce ve fotoğraflarını çekmişti.

Şimdi yine bir ilk… Hikayeli kurabiye yapmaya başladım ve bu ilk kurabiyem yine Mine’ye nasip oldu! =) Nasıl mı yapıyorum? Öncelikle yaptığım kişinin hobileri ya da meslekleri ile ilgili bilgiler ediniyorum. Sonra bu bilgileri nesneler haline getirip ortaya sevimli bir kurabiye çıkarıyorum! =) İşte böyle:

MT • 0033

Ailenin mühendis kızı için T cetveli, kıymetli makinesi Canon ve yeni aldığı arabası Fıstık… =) Ben en çok Canon’u sevdim. Fotoğraf makineme aşık olduğum için olabilir mi? =)